Procházky a výlety s kamarády se staly naším velkým koníčkem a zábavou pro nás i naše čtyřnohé přátele. Díky společným cestám jsme poznali spoustu krásných míst a koutů naší vlasti. Na těchto stránkách najdete místa, kde se nám na výletech líbilo, místa kam se na výlet chystáme a budeme moc rádi, když se k nám na další společný výlet přidáte…

Kokořín - Podhradská cesta - geoprocházka s kamarády

12.11.2010

pracovni

Jizerské tisicovky IV - výlet s kamarády

29.10.2010

Prac

Brdské osmistovky II - toulky po brdských lesích

10.10.2010

Brdce 839 m, Hradiště 840 m, Malý Tok 843 m – a výlet na kterém jsem vlastně vůbec nebyl …

Krásné podzimní počasí mě tentokrát zlákalo na další výpravu do Brdských lesů. A protože jsem se musel kvůli virům ve zbytku rodiny tentokrát vydat na výlet jako osamělý poutník pouze s naším věrným psem, rozhodl jsem se pro zdolání dalších brdských osmistovek trochu netradičním a náročnějším postupem „přímo za šipkou“ do hlubin vojenského prostoru. Ale kdo za to může, že většina brdských vrcholů leží uvnitř zakázané zóny. A navíc se ty půlmetrové tabule skoro na každém stromě dají tak snadno přehlédnout ...  A tak jsme vyrazili z vesničky Zálany nejprve přes vrchol Plešce směrem k Bílé skále a vodní nádrži Láz a potom už po cestách nebo spíše necestách k prvnímu vrcholu. Brdy nejsou žádné velehory a tak je někdy na plochých vrcholcích těžké najít ten nejvyšší bod, ale tady na vrcholu Brdce to bylo jednoduché hlavně díky kamenné mohyle dnes už se zbytkem státní vlajky. Jako vždy na vrchol jsme se prodíral mlázím a ostružinami a z vrcholu samozřejmě už pohodlně po příjemné pěšině. Cesty tu jsou, jen je najít …

Jizerské tisicovky III - výlet s kamarády

02.10.2010

Bukovec 1005, Jelení stráň 1018 – i na podzim je v Jizerkách krásně

Pravděpodobně jeden z posledních hezkých podzimních dnů před příchodem zimy do hor jsme se rozhodli využít k výpravě za dalšími Jizerskými tisícovkami. A udělali jsme se dobře. Jizerské hory se nám odvděčili krásným skoro slunečným dnem a nádhernými zážitky z výletu. Tentokrát jsme do kopců vyrazili společně s přáteli a našimi labíky z osady Jizerka a hned začali stoupat na naší dnešní první tisícovku čedičový vrch Bukovec. Plní energie jsme byli na vrcholu během chvilky a mohli jsme se potěšit nádhernými výhledy na okolní kopce včetně našeho dalšího cíle - druhé dnešní tisícovky Jelení stráň. Tam jsme si užili i trochu toho šplhání po skalách … ovšem přiměřeně – Jizerky nejsou velehory a tak i ty místní skály jsou pro nás nehorolezce přístupné. A pohled z vrcholku za to trochu neohrabané šplhání určitě stál. Tím jsme si splnili naší tisícovkovou část výpravy a už nás čekal jen návrat přes Pytlácké kameny a Rašeliniště Jizerky a výborný pozdní oběd v Panském domě na Jizerce a návrat domů. A opět musím na závěr říci, že byl opravdu krásný den.

Brdské osmistovky I - Třemšín - výlet s kamarády

18.09.2010

Třemšín 827 m - hrad, který už není a rozhledna na kterou se nedá vylézt

Prázdniny jsou u konce, naše zahraniční cesty také a tak přišel čas se zase vrátit k našim výletům po českých luzích a hájích. Rozhodl jsem se volně navázat na naše výpravy za jizerskými tisícovkami takovou malou podobnou akcí a to cestami na brdské osmistovky. Je jich pouze deset a bohužel většinou uvnitř „zakázaného“ vojenského prostoru a tak uvidíme jak to dopadne, ale první výpravu jsme zamířili na nejvyšší vrchol jižní části Brd na Třemšín – 827 m.n.m. Vybavení zásobou špekáčku a s nadějí krásného už skoro podzimního počasí jsme vyrazili od myslivny Na dědku vzhůru k našemu prvnímu vrcholu. Cesta byla příjemná a brzy jsme s malou zastávkou u Gangloffova kříže a Třemšínké boudy dorazili na vrchol do míst bývalého hradu. Z hradu už nezůstalo snad kromě hradní studně zachováno nic, ale krásné ohniště bylo dokonalé pro opečení našich letošních prvních podzimních buřtíků. Voněly do širokého okolí a myslím, že by se k nám pár kolemjdoucích docela rádo přidalo. Po takovém doplnění energie byl už zbytek cesty hračka. Přes vrcholy Hřebence a Hengst jsme se obloukem po západním svahu Třemšína vrátili zpět na začátek naší cesty. Krásná procházka a navíc taška plná hub. Nehledali jsme, ale některé nám přímo skákaly do cesty a to prostě nešlo odolat …

Chorvatsko 2010 - Dubrovnik

26.08.2010

prac

Chorvatsko 2010 - Plitvická jezera

18.08.2010

Chorvatský zázrak přírody nebo jen turistická atrakce na vydělávání peněz ?

Letošní letní dovolenou a cestu do Chorvatska k moři jsme si rozdělili na několik částí a konečně jsme si tak našli po cestě na jih čas na návštěvu oblasti Plitvických jezer. Strávili jsme tady dva dny ve vesničce Smoljanac pár kilometrů od jezer a tak jsme měli dost času na pořádnou procházku a prohlídku toho nejkrásnějšího z přírodních zázraků a krás národního parku. Rozhodli jsme se ignorovat všechny ty „vymoženosti“ moderní doby jako jsou vláčky, parníčky a autobusy a park jsme si obešli hezky po svých. Nachodili jsme tak přes 20 km po dřevěných chodnících a cestičkách kolem jezer a vodopádů a poznali dvě tváře národního parku – úžasnou krásu přírody a klid v místech trochu odlehlejších od „turistických atrakcí“ a fronty na přírodu a zážitky v místech s povinnou návštěvou v doprovodu turistického průvodce. Bohužel sen o klidné procházce přírodou je tady v tomto období nesplnitelný … Ale na to člověk rychle zapomene a v hlavě zůstanou pouze vzpomínky na křišťálově čistou vodu se spoustou ryb a nekonečné množství odstínů a proměn modré a zelené barvy hladiny, spoustu potoků, říček, jezer a vodopádů nejrůznějších velikostí a tvarů … jsme rádi, že jsme to viděli na vlastní oči.

Krkonoše - Černa hora - výlet s kamarády

13.08.2010

A na zpáteční cestě nezapomeňte zatroubit ...

pracovní

Expedice Sněžka 2010 - horský výlet s kamarády

31.07.2010

A proč my jdeme po téhle strmé stezce, když tamhle vede docela pohodlná silnice ?… No protože my jsme expedice …

Dne 31.7. 2010 zdolala horochodecká expedice Sněžka 2010 Geocaching Dog Teamu nejvyšší vrchol České republiky. Za pomoci místních horských vůdců a jejich tažných psů, díky dlouhodobé přípravě a propracovanému rozmístění postupných výškových táborů dosáhla výprava vrcholu pouze se ztrátou iluzí o své fyzické kondici, ale beze ztrát na lidských a psích životech a bez hlubší újmy na zdraví. Ani počáteční nepřízeň počasí a časové selhání mladého podpůrného týmu, ze kterého se stal tým brzdící, nemohl statečné členy expedice zastavit od dosažení vrcholu. Přísná životospráva po dobu výstupu s promyšleným využitím energetické hodnoty borůvkových knedlíků, pomohla ke zdárnému dosažení cíle. Také nasazení  horského psa, podle jména pravděpodobně tibetského původu - Djamaraia Cacobes – zvané Dárlý – na rozhánění davu turistů se ukázalo jako velice přínosné a zajišťovalo výpravě stále volnou cestu k vrcholu. A naši městem zhýčkaní labradoři se mohli od domorodého psího kamaráda konečně také naučit základům přežití a vyhledávání potravy v nepřístupném horském terénu. To bude jistě zkušenost k nezaplacení. Expedice Sněžka 2010 skončila úspěchem a vrchol byl dobyt … a tak už jen pro pořádek uvádíme sestavu psího horského týmu – Dárlý, Charlie, Maggie, Endy, Olli a Ulli a samozřejmě jejich páni. Ať žije expedice Sněžka 2011.

Gory Stolowie - Hejšovina - výlet s kamarády

05.07.2010

Východočeské moře a polské Stolové hory - opravdu krásný den

Druhý den našeho svátečního výletu na východ Čech a do pískovcových skal jsme zamířili dokonce i do zahraničí. Sice to bylo pouze pár kilometrů na polském území, ale zahraničí to bylo. Nejprve jsme se v rámci přípravy na parný letní den zastavili na malém vykoupání našich psů u „východočeského moře“ přehrady Rozkoš u České Skalice. Tady si ještě v plné psí sestavě užili naši labíci dokonalého vykoupání a namočení kožichů před další cestou do skal. Potom už jsme vyrazili na polské území do Stolových hor, které jsem si pamatoval z výletů z dětství. Vybrali jsme si návštěvu nejznámějšího a asi nejnavštěvovanějšího turistického místa skalní plošiny Hejšoviny - po polski Szczeliniec - typické stolové hory obklopené ze všech stran kolmými stěnami a skalním bludištěm na náhorní plošině. Pro Poláky je Hejšovina tím, čím je pro nás Český ráj, Adršpach i Labské pískovce dohromady a tak to bylo na návštěvě ve skalách vidět, ale my jsme si procházku opravdu užili, všechny cesty a cestičky prozkoumali, všemi uzoučkými místy se protáhli a všechny schody nakonec zdolali. Takže nakonec opravdu velká spokojenost a další krásně prožitý letní den …

< Předchozí strana
Další strana >