Fotografování je už dlouhé roky má velká záliba. A tak v kombinaci s mým druhým velkým koníčkem, to je láskou ke psům a zvláště k tomu našemu čtyřnohému členu naší rodiny vzniká spousta a spousta fotografií. Tyto fotogalerie jsou místem, kde bych se rád o ty nejzajímavější a pro mne nejlepší fotky s návštěvníky našich stránek podělil...

Border Rush - Jakuszyce 2016

17.03.2016

Femundlopet - The Femund Race 2016

04.02.2016

Cross Country MID Janovičky 2016

23.01.2016

x

Eduardův sprint a mid - Abertamy 2016

15.01.2016

x

20. Nockberge Longtrail - Innerkrems 2015

15.03.2015

x

Femundlopet - The Femund Race 2015

04.02.2015

Severské svátky muschingu, sny a přání, které odnesla sněhová bouře ...

Už je to pár let, co jsem začal fotografovat musherské závody a každý další pro mě znamenal nové poznání a nové zkušenosti. A jak jsem se začal více seznamovat s děním kolem mushingu a poznávat lidi, kteří této vášni propadli, objevil se i u mne sen podívat se na nějaké velké slavné musherské závody. A tak, když se objevila možnost a nabídka podívat se s Janou Henychovou na jeden z nejslavnějších a nejtěžších závodů na evropském kontinentu, na slavný Femundlopet, tak jsem opravdu dlouho neváhal. Norsko je i tak krajina mých snů a spojení s romantikou psích spřežení, co víc jsem si mohl přát.

Šediváčkův long - Orlické hory 2015

23.01.2015

Šediváčkův duch opět hlídal mushery na zamlžených hřebenech Orlických hor

Má další návštěva v Orlických horách na stále oblíbenějším etapovém závodě psích spřežení. Po loňském atypickém károvém závodě na trávě a ledu byli sněhové podmínky i v letošní tragické zimě o trochu lepší. Odstartovalo se a dokončilo na saních, ale k malebné zimě to mělo daleko a nejedna skluznice si odnesla pár šrámů. Tentokrát jsem si na závod nechal ještě více času, abych mohl zkusit fotit i na některých místech na hřebech hor, ale počasí si se mnou po celou dobu nehezky zahrávalo. Kdykoliv jsem vylezl někam nahoru, tak tam se mnou byla i všudypřítomná mlha  a přiznávám, že to na focení opravdu nemám rád. A tak se z focení stalo spíše hledání toho správného místa ve správném okamžiku. Někdy to vyšlo, někdy ne. Některé fotografie se povedly a některé ne. Ale přidal jsem si fotografovaným okamžikům i noční bivak na Záhoří a hlavně ranní probouzení a příprava před startem to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. A tak už se těším na další konečně už zasněžený a slunečný ročník ...

MČR ve skijöringu - Horní Mísečky

10.01.2015

Mistrovství ČR - Hradecký mid a sprint - Běleč 2014

22.11.2014

Hradecké lesy byly opět plné psích spřežení ... podzim končí a začíná čekání na sníh

Závody v Bělči nad Orlicí bývají už tradičně vrcholem domácí podzimní musherské sezony. Krásné tratě v Hradeckých lesích, početná účast ve všech kategoriích a skvělá organizace M.C. Metuje  to je vždy záruka krásné podívané. Midové kategorie byly navíc ještě tradičně organizované jako Mistrovství České republiky, takže bylo i o co závodit. Počasí tradiční podzimní, ale nakonec  žádné bahenní koupele, jen pro fotografování by toho světla mohlo být o trochu více.  Fotek nakonec vzniklo hodně a po náročném vyřazování z toho i tak dost rozsáhlá galerie. Výběry ze všech kategorii, včetně vložených závodů pro děti. Snímky vítězů i těch, kteří závodí jen pro radost. Přehled výsledků je možné si prohlédnout na stránkách www.mushing.cz, ale pro mne jsou vítězové všichni, kteří se dokáží závodů zúčastnit. No prostě sem jezdím opravdu rád ...  A teď už začíná čekání na první sníh a věřím, že letos už se konečně dočkáme.

Royal Canine Sprint a Mid Stochov 2014

14.11.2014

Povedená premiera. I kousek od Prahy se dají pořádat krásné musherské závody ...

První ročník závodů ve Stochově jsem opravdu přivítal. Takhle blízko od domova se žádná větší musherská akce nekonala. A navíc záruka kvalitní organizace od Jany a Václava Zetkových přilákala na první ročník opravdu početné startovní pole jak na midových, tak na sprinterských tratích. A vlastní trať byla opravdu zajímavá směs polních a lesních cest s několika sjezdy a prudkým stoupáním krátce před cílem. A mě jako fotografa potěšilo, že v midové kategorii se střední úsek trati projížděl dvakrát a já měl více příležitostí fotografovat. Počasí bylo opět pro letošní rok typicky podzimní, oblačno, zataženo, v neděli krátce déšť a ještě kratší dobu chvilka sluníčka. Myslím, že závody to byly opravdu povedené. Vše i přes velký počet startujících běželo velice rychle a na trati bylo místy docela plno, ale myslím, že s tím nikdo neměl větší problémy. Výsledky závodů je možné opět najít na stránkách www.mushing.cz a já věřím, že i příští rok se tady podaří uspořádat krásné a kvalitní závody.

Další strana >