Novinky - nové články, nové fotografie, nové informace … tak trochu rubrika pro ty, kterým se nechce prohledávat nejrůznější záložky a zákoutí našich stránek. Tady by se měl vždy objevit odkaz na všechno nové, co se objeví na našich stránkách. Takže pokud Vás zajímá co je u nás nového, tak sledujte novinky …

Border Rush - Jakuszyce 2016

17.03.2016

Femundlopet - The Femund Race 2016

04.02.2016

Cross Country MID Janovičky 2016

23.01.2016

x

Eduardův sprint a mid - Abertamy 2016

15.01.2016

x

TOP 100 - nejen Psí sporty 2015 ... mé nejoblíbenější z loňského roku

30.12.2015

x

Pár krásných jarních dnů v Benátkách ....

05.04.2015

Benátky, město, kam se při odjezdu chcete určitě ještě někdy vrátit ...

Splnili jsme si jeden malý sen a strávili pár jarních dnů v italských Benátkách. Jsou opravdu jedinečné, neopakovatelné, nezapomenutelné. Malý hotýlek skoro v samém historickém centru města s gondoliery projíždějícími pod okny, nekonečné procházky v těžko představitelné změtí uliček, často širokých na šířku ramen jednoho člověka a kanálů s neuvěřitelným počtem plavidel všech typů. Užívali jsme si Vaporetti, lodní hromadnou dopravu, se kterou jsme dokázali Benátky objet několikrát kolem města a přidat i návštěvu okolních ostrůvků. Jsem rád, že jsme mohli trošičku poznat, že Benátky nejsou jen náměstí San Marco či Dóžecí palác, tisíce tlačících se turistů a gondoliéři snažící se je nalákat na projížďku, ale jsou městem kostelů a miniaturních náměstíček, stovek tratorii, pizerii, kaváren a hospůdek, lákajících k posezení. A v noci, když už odjela většina turistů a všechno kolem vonělo mořskou vodou, kamennou dlažbou zaplavenou mořem a vlhkým dřevem a my byli opravdu skoro sami na procházce v opuštěných uličkách, sami na obrovském náměstí sv. Marka, tak to byli ty chvíle na kterou opravdu nebudu chtít zapomenout..

20. Nockberge Longtrail - Innerkrems 2015

15.03.2015

x

Zimní Roros a Trondheim v HDR

07.02.2015

x

Femundlopet - The Femund Race 2015

04.02.2015

Severské svátky muschingu, sny a přání, které odnesla sněhová bouře ...

Už je to pár let, co jsem začal fotografovat musherské závody a každý další pro mě znamenal nové poznání a nové zkušenosti. A jak jsem se začal více seznamovat s děním kolem mushingu a poznávat lidi, kteří této vášni propadli, objevil se i u mne sen podívat se na nějaké velké slavné musherské závody. A tak, když se objevila možnost a nabídka podívat se s Janou Henychovou na jeden z nejslavnějších a nejtěžších závodů na evropském kontinentu, na slavný Femundlopet, tak jsem opravdu dlouho neváhal. Norsko je i tak krajina mých snů a spojení s romantikou psích spřežení, co víc jsem si mohl přát.

Femundlopet - The Femund Race 2015

04.02.2015

Severské svátky muschingu, sny a přání, které odnesla sněhová bouře ...

Už je to pár let, co jsem začal fotografovat musherské závody a každý další pro mě znamenal nové poznání a nové zkušenosti. A jak jsem se začal více seznamovat s děním kolem mushingu a poznávat lidi, kteří této vášni propadli, objevil se i u mne sen podívat se na nějaké velké slavné musherské závody. A tak, když se objevila možnost a nabídka podívat se s Janou Henychovou na jeden z nejslavnějších a nejtěžších závodů na evropském kontinentu, na slavný Femundlopet, tak jsem opravdu dlouho neváhal. Norsko je i tak krajina mých snů a spojení s romantikou psích spřežení, co víc jsem si mohl přát.

Šediváčkův long - Orlické hory 2015

23.01.2015

Šediváčkův duch opět hlídal mushery na zamlžených hřebenech Orlických hor

Má další návštěva v Orlických horách na stále oblíbenějším etapovém závodě psích spřežení. Po loňském atypickém károvém závodě na trávě a ledu byli sněhové podmínky i v letošní tragické zimě o trochu lepší. Odstartovalo se a dokončilo na saních, ale k malebné zimě to mělo daleko a nejedna skluznice si odnesla pár šrámů. Tentokrát jsem si na závod nechal ještě více času, abych mohl zkusit fotit i na některých místech na hřebech hor, ale počasí si se mnou po celou dobu nehezky zahrávalo. Kdykoliv jsem vylezl někam nahoru, tak tam se mnou byla i všudypřítomná mlha  a přiznávám, že to na focení opravdu nemám rád. A tak se z focení stalo spíše hledání toho správného místa ve správném okamžiku. Někdy to vyšlo, někdy ne. Některé fotografie se povedly a některé ne. Ale přidal jsem si fotografovaným okamžikům i noční bivak na Záhoří a hlavně ranní probouzení a příprava před startem to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. A tak už se těším na další konečně už zasněžený a slunečný ročník ...

MČR ve skijöringu - Horní Mísečky

10.01.2015

TOP 100 - Psí sporty 2014 ... mé nejoblíbenější z loňského roku

28.12.2014

Flyball, závody psích spřežení a canicross a další výběr mých nejoblíbenějších fotek z loňského roku

Tak jako v poslední letech na konci roku dělám pořádek v archívu a  zkouším vytvořit výběr z fotek z "psích" sportovních akcí, které jsem v uplynulém roce navštívil a fotografoval. Trochu se mi změnil podíl jednotlivých sportů. Bohužel tentokrát chybí mé oblíbené frisbee fotky. Freestylové závody včetně mistrovství republiky se staly moravskou záležitostí, cesta tam už je opravdu dlouhá a tak mi oblíbené záběry létajících psů letos chybí. Ale naopak mi vedle pravidelných flyballových turnajů přibylo několik letních závodů v canicrossu a také podzimní musherská sezona byla pro mne bohatší než dříve. Opravdu atypické byly tradiční zimní musherské závody. Šediváčkův long na kárách, Janovičky na bahně a v mlze... a tak jedinou trochu sněhovou akcí byly sprinterské závody na Mísečkách v dešti a oblevě, ale alespoň trochu na saních a lyžích. Byl to zajímavý rok, poznal jsem spoustu nových hezkých míst a zajímavých a milých lidí. Takže už se těším na nový rok, nové výzvy a zážitky. No a uvidíme, snad se podaří zase něco vyfotit a udělat radost sobě i těm před objektivem ....

Mistrovství ČR - Hradecký mid a sprint - Běleč 2014

22.11.2014

Hradecké lesy byly opět plné psích spřežení ... podzim končí a začíná čekání na sníh

Závody v Bělči nad Orlicí bývají už tradičně vrcholem domácí podzimní musherské sezony. Krásné tratě v Hradeckých lesích, početná účast ve všech kategoriích a skvělá organizace M.C. Metuje  to je vždy záruka krásné podívané. Midové kategorie byly navíc ještě tradičně organizované jako Mistrovství České republiky, takže bylo i o co závodit. Počasí tradiční podzimní, ale nakonec  žádné bahenní koupele, jen pro fotografování by toho světla mohlo být o trochu více.  Fotek nakonec vzniklo hodně a po náročném vyřazování z toho i tak dost rozsáhlá galerie. Výběry ze všech kategorii, včetně vložených závodů pro děti. Snímky vítězů i těch, kteří závodí jen pro radost. Přehled výsledků je možné si prohlédnout na stránkách www.mushing.cz, ale pro mne jsou vítězové všichni, kteří se dokáží závodů zúčastnit. No prostě sem jezdím opravdu rád ...  A teď už začíná čekání na první sníh a věřím, že letos už se konečně dočkáme.

Royal Canine Sprint a Mid Stochov 2014

14.11.2014

Povedená premiera. I kousek od Prahy se dají pořádat krásné musherské závody ...

První ročník závodů ve Stochově jsem opravdu přivítal. Takhle blízko od domova se žádná větší musherská akce nekonala. A navíc záruka kvalitní organizace od Jany a Václava Zetkových přilákala na první ročník opravdu početné startovní pole jak na midových, tak na sprinterských tratích. A vlastní trať byla opravdu zajímavá směs polních a lesních cest s několika sjezdy a prudkým stoupáním krátce před cílem. A mě jako fotografa potěšilo, že v midové kategorii se střední úsek trati projížděl dvakrát a já měl více příležitostí fotografovat. Počasí bylo opět pro letošní rok typicky podzimní, oblačno, zataženo, v neděli krátce déšť a ještě kratší dobu chvilka sluníčka. Myslím, že závody to byly opravdu povedené. Vše i přes velký počet startujících běželo velice rychle a na trati bylo místy docela plno, ale myslím, že s tím nikdo neměl větší problémy. Výsledky závodů je možné opět najít na stránkách www.mushing.cz a já věřím, že i příští rok se tady podaří uspořádat krásné a kvalitní závody.