Murphyho zákony aneb cesta za šipkou bývá nejdelší...

Když jsem si tohle povídání jako začínající geocacher četl poprvé jen jsem se nad tím pousmíval. Dnes po půlroční zkušenosti stále ještě začínajícího kačera už přesně vím o čem se tady píše ... a mnoho z těchto schválností jsme už na vlastní kůži zažili. Myslím, že každý kdo hledání pokladů alespoň trošku propadl, se v některých situacích stoprocentně pozná ...


Baterky dojdou vždycky 100 metrů před cílem.

Ze všech skulin a dutin, které připadají v úvahu, je to vždy ta poslední prozkoumaná.
Může-li se něco promáčet, promáčí se to.
Travelbug pro kterého jdete už tam nebude.
Bude-li v keši chybět tužka, zapomenete si ji také.
Věci vyndané z cache se nazpět již nevejdou. A to i když si necháte největšího plyšáka aneb vyndaná tužka je vždy delší než nejdelší vnitřní úhlopříčka.
Když sebou vezmeš vytištěný listing, tak ho určitě nebudeš potřebovat. Ale když ho zapomeneš doma nebo v autě, tak by se určitě hodil.
Vyrazíte-li na kešku v kraťasech a sandálích, určitě se budete brodit kopřivami.
Čím blbější souřadnice, tím větší přesnost GPSky.


Schůdnější cesta se najde vždy, když odcházíte od nalezené cache.

Pokud vyjedete na druhou stranu republiky, následující den je velice blízko vašeho bydliště založena nová cache, kterou nemáte možnost v žádném případě ulovit jako FTF.
Když dobře těsní, tak praskne a praskne pouhý týden potom, co jste ji jeli 100 km zkontrolovat.
Když s sebou na deset keši vláčíš desetikilový batoh s předměty na výměnu a případně na záchranu poškozené cache, ani jedna z nich nebude potřebovat pomoci a v žádné nebude nic rozumného na trade. V momentě, kdy na jedenáctou vyrazíš jen tak nalehko bez toho batohu, bude a) obsahovat něco úžasného, co bys rád/a vyměnil/a, ale najednou nemáš za co b) potřeboval doplnit logbook, nebude v ní tužka atd c) oboje zároveň.
Je-li cache na kopci u rozhledny, bude mlha a déšť. Je-li cache v parku u městského muzea, bude svítit sluníčko.
Na zamaskování keše je potřeba více materiálu než kolik se ho získalo při vyzvedávání.
Obecně platný zákon pro výlety, platný i pro GC výlety: Pokud to ráno vypadá na déšť a rozhodneš se raději zůstat doma, jistě se během pár hodin vyčasí a je nádherný den, nebo aspoň odpoledne. Jestliže vyrazíš, protože minule jsi přece zůstal doma zbytečně a pak litoval, s největší pravděpodobností bude tentokrát opravdu hnusně celý den.
Když se konečně chceš zbavit rozměrnějšího TB, všechny cache široko daleko jsou o chlup menší ...


Vedou-li ke keši dvě cesty, vždycky vyberete tu horší.

Pokud je multi vedena od bodu A do bodu B, zaručeně k A přijdete cestou od bodu B. neboli: Pokud máte multi "po ceste", budete se stejně muset vracet.
Na multi, u které jsou potřeba informačni cedule, je druhý den po uložení kešky ochránci kompletně změní.
Každá terénní keš, ke které se blížíte, je podstatně výš než vy. Výjimka: Pokud je keš níže, nelze se k ni seshora žádným způsobem dostat.
I když jsou všechny výměny poctivé, každá keš starší několika měsíců je téměř prázdná. Výjimka: Keš je plná porcelánových slonů nebo vzájemně nesouvisejících částí hraček z Kinder vajíček.
Zimní: Cache přimrzá k podkladu vždy největší plochou.
Sněhu napadne právě tolik, aby přikryl všechny objekty z nápovědy.
Předchozí nálezce cache se šroubovacím víčkem má vždycky větší sílu.
Cache navštěvovanou třikrát týdně začnou všichni hledači ignorovat, jakmile do ni doputuje váš TB. // Hard varianta: cache těšící se pověsti bezpečného TB hotelu, existujicí již několik let, bude týden po uložení vašeho TB ukradena.
Čím byl geocoin dražší, tím dříve se ztratí.
Přestože lze finální úkryt u multikesky zvolit v dané oblasti většinou kdekoliv, zaručeně bude umístěna v tom největším marastu plným kopřiv, blata, komárů a klíšťat
Pokud máte na hledání cache cely den, najdete ji do minuty. Naopak pokud nestíháte poslední vlak/autobus zabere vám hledání i hodinu a všechno vám ujede.
Nenajdeš-li cache během prvních 10 minut, nenajdeš ji vůbec. Nebo ji po hodině najdeš na místě, kde jsi hledal poprvé právě před hodinou.


Cache je vždy na druhé straně zdi nebo potoka...

Cache je ukryta přesně na místě, kam si položíš batoh nebo GPS.
Pokud jdeš po cestě a doufáš, že zatočí a přivede tě ke keši.. tak nepřivede. Pokud po té cestě nepůjdeš a pustíš se ke keši hustým lesem či náročným terénem, tak na místě zjistíš, že 15metrů od keše je cesta, po které si původně šel.
Jdete-li pro cache v sandálech, bude tam takový krpál, že těmi sandály za chvilku projedete skrz. Jdete-li pro cache v kotníkových botách, bude tam kaluž o 2cm hlubší.
Délka logu bývá přímo úměrná míře kačerova trápení.
Když napíšeš dlouhý log a chceš ho odeslat, spadne geocaching.com. Dodatek: Pokud server nespadne, tak zjistíš, že si tam udělal překlep a gc.com spadne až v momentě, kdy chceš překlep opravit.
Pokud se rozhodnete ulovit multinu, nikdy Vám nevyjdou souřadnice na 1. pokus. Výjimka: pokud vám vyjdou na 1. pokus, zdá se vám to tak neuvěřitelné, že celý proces zbytečně zopakujete.

Jestliže potřebuješ k objevení finálky u multicache datum vytesané na soše či jiné kulturní památce, zjistíš, že ji týden před lovem odvezli památkáři na restauraci ... i s podstavcem.