Mrazivý den v Javořích horách a první letošní focení na psích závodech

Po úžasném zážitku na Šediváčkově longu v loňském roce jsem se rozhodl si rozšířit své fotografické psí akce i na závody psích spřežení. První vyhlédnuté závody v Zásadě byly pro nedostatek sněhu zrušené, ale v Javořích horách už to vyšlo a Janovičky 2013 se staly letošní první možností vyzkoušet si focení tohoto krásného sportu. Počasí sice focení moc nepřálo, mlhavo a nízké mraky moc světla do objektivu nepouštělo. Ale zase to byla výzva ...  A jak to dopadlo se můžete podívat v tomto výběru fotografií a uvidíte sami. Ale jedno vím jistě a to že se do tohoto krásného místa určitě vrátím a to nejen na psí závody.
Janovičky 2013 - Cross Country - Mid - vlastní závod se jel jako Mistrovství České republiky do šesti psů a na trati dlouhé 32,3 km se sešla skoro padesátka startujících v několika kategoriích. A vítězové ? Pro mě jsou to všichni, kteří se tomuto krásnému sportu věnují, ale pro pořádek. V kategorii MB bez rozdílu plemen zvítězil Václav Zetek, v nejpočetněji obsazené kategorii MB1 -  sibiřští husky s průkazem původu Roman Habásko a v kategorii MB2 - ostatní severští psi s průkazem původu Vojtěch Němec.